BÆRUM BASKET

BÆRUM BASKET

Johannes Dolven ble toppscorer for Bærum i Scania Cup

Så var Scania Cup-eventyret over for denne gang – både for Bærums juniorer  og alle de andre norske lagene. Gledelig nok hadde vi med hele 14 norske representanter i år; riktignok uten de store suksessene men likevel med enkelte tegn til bedring for norsk basket. 

Det er nemlig ikke lenge siden norske lag alltid, uansett, ble sendt hjem som påskeslakt.  Til dels ydmykende nederlag ble forsøkt pyntet på av trenere som forklarte og bortforklarte,  Men det var likevel ingen vei utenom det faktum at Norge i aldersbestemte klasser var veldig langt bak resten av Norden. I år var det jevne kamper lenge i mange av kampene med norske lag.  Sannsynligvis er det ikke påkrevet med krisepsykiatri ved hjemkomst denne gangen.  

Og enda viktigere: De fleste spillerne opplever dette som en inspirasjon.  De kommer hjem med et ønske om å bli bedre, trene mer og prøve igjen.  Et godt råd må være å legge mange av øktene til styrkerommet.  Det begynner å bli både irriterende og litt pinlig at vi alltid kommer til kort på det fysiske mens vi egentlig henger godt med på de fleste andre områder.

I år ble det besteplassering på Bærums junior gutter og Gimles junior jenter – Bærum med 8.plass av 13 lag, Gimle med 8.plass av 12 jentelag.

  • Bærums kamper:
  • Bærum-Værløse 37-45
  • Södertälje-Bærum 69-53
  • Alvik-Bærum 55-76
  • Svendborg-Bærum 58-41
  • Bærum-EBAA 52-61
  • Bærum-PuHu 55-76
  • Bærums poengplukkere:
  • Johannes Dolven 125
  • Anders Nymo 63
  • Harald Eika Frey 44
  • Jørgen Henriksen 30
  • Fredrik Haug 28
  • Simon Sætre Borchgrevink 11
  • Magnus Elgmork 7
  • Halfdan Bjørn Dønnem 4
  • Norske plasseringer i Scania:
  • Gutter 01: Lommedalen 14 av 14 lag
  • Gutter 00: Kongsberg og Asker henholdsvis 14 og 15 av 15 lag
  • Gutter 99: Haugesund 12 av 12 lag
  • Gutter 98: Sandvika og Bygdøy henholdsvis 15 og 16 av 16 lag
  • Gutter 97-95: Bærum og Centrum henholdsvis 8 og 12 av 13 lag
  • Jenter 01: Ullern 12 av 12 lag
  • Jenter 00: Hop 13 av 13 lag
  • Jenter 99: Ullern og Hop henholdsvis 9 og 10 av 10 lag
  • Jenter 98: Ytrebygda 10 av 12 lag
  • Jenter 97-95: Gimle 8 av 12 lag